Nem voltam még hét éves
Apám 31 éves volt, fiatal rendőrtiszt. Reggel ő vitt minket az óvodába. Az öcsémat az oviba, engem az iskolába. Még soha nem késtem el, és féltem, hogy mi lesz, mert apám nagyon dühös volt, és nem tudtunk elindulni. Apám rendőrruhában volt, 1979-ben. Hosszú fakabát, tányérsapka. Rajtam egy kis zöld széldzseki volt. Nagyon féltem apámtól és attól is, hogy el fogunk késni. Apám fenyegetően jött felém, és azt sziszegte, hogy "széttéplek!". Nem volt benne semmi vicces, mégis nevetségesnek tartottam. Hátráltam, és beleestem a nagyszobai ajtó alsó ablakába. Kitört az üveg, és a szilánkokon landoltam. Rájuk is tenyereltem, de nem sérültem meg. Apám rémülten felkapott, és rohantunk az iskolába, ahonnan valóban elkéstünk. Most is emlékszem, hogy apám nem lökött meg, hanem szinte taszított a gyűlöletével. Anyám este kérdezte, hogy mi történt, és elmondtam neki, hogy apám nem lökött meg, de annyira faggatott, hogy már nem voltam biztos benne, hogy csak apámat nem mertem még jobban bemár...